Lale Devri Hatice Aslan Biyografisi ~ Lale Devri 35.Bölüm izle, Lale Devri 36. bölüm izle,Lale Devri Son Bölüm

Lale Devri Dizisi Son Bölümünü İndir

Lale Devri Dizisi

LALE DEVRİ SON BÖLÜM İZLE
Lale Devri dizisi 36.bölüm izle
Lale Devri dizisi 35.bölüm izle
Lale Devri dizisi 37.bölüm izle
Lale Devri dizisi 38.bölüm izle
Lale Devri dizisi 39.bölüm izle
Lale Devri dizisi 40.bölüm izle

31 Ağustos 2010 Salı

Lale Devri Hatice Aslan Biyografisi


Lale Devri dizi oyuncularından Hatice aslan. Hatice Aslan daha önce Deli Yürek dizisinde Yusuf Miroğlunun kızkardeşi rolünde oynamıştı.
Hatice Aslan (eski soyadıyla Hatice Aslan Kaleli, d. 20 Şubat 1962, Malatya), Türk oyuncu. Ferhunde Hanımlar ve En Son Babalar Duyar dizileriyle, Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Üç Maymun filmindeki rolleriyle tanınır.

1983'te Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı bitirdi. 1986'da İzmir Devlet Tiyatrosu'na girerek profesyonel oldu. Ardından Ankara Devlet Tiyatrosu'nda görev alan Aslan, bu dönemde Ankara'da çekilen ve çoğunlukla kendisi gibi Devlet Tiyatroları oyuncularının rol aldığı Ferhunde Hanımlar dizisinde, ailenin ortanca kızı Nejla'yı canlandırdı. Daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu'na geçen Aslan, Hürrem Sultan ve Kınalı Kar dizilerinin ardından beş sezon En Son Babalar Duyar dizisinde oynadı. Devlet Tiyatroları'nda ise, Ölümsüzler, Küçük Adam Ne Oldu Sana, Karacaoğlan, Müfettiş gibi oyunlarda rol aldı. Rol aldığı şimdilik son dizi, Kanal D'de yayınlanan Düğün Şarkıcısı'dır.

Nuri Bilge Ceylan'ın dördüncü uzun metrajlı filmi olan Üç Maymun'da baş kadın karakter Hacer'i canlandırdı. Bu, ilk sinema filmi oldu. Oyuncu bu rol için amatör ve profesyonel oyuncular arasında yapılan uzun bir arayışın sonunda, Ebru Ceylan'ın önerisi üzerine seçildi.
Rol aldığı bazı tiyatro oyunları

* Ölümsüzler
* Kaygusuz Abdal
* Azizname
* Çamaşır Hane

Oynadığı filmler ve TV dizileri

* Samanyolu, 2010
* Üç Maymun, 2008 - Hacer
* Düğün Şarkıcısı, 2008 - Şükran
* Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım, 2007
* Hırçın Menekşe, 2003 - Pelin
* A.G.A, 2003
* Hürrem Sultan, 2003 - Mahidevran
* Kınalı Kar, 2002 - Leyla
* En Son Babalar Duyar, 2002 - Hülya
* Ferhunde Hanımlar, 1993 - Nejla
* Deli Balta, 1993 - Rosa
* Elifin Rüyaları, 1992Hatice arslan yaşı,hatice arslan boyu,hatice arslanın kilosu,lale devri dizisi izle,lale devri yeni bölüm fragmanı.

Benzer YazılarWidget by Lale Devri

0 yorum: